ТВ
АРХИВ

СРІБЛО  ЇДЕ ДО ЧОРНОМОРСЬКА: АНІТА СЕРЬОГІНА — ПРИЗЕРКА ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

26 марта 2023, 13:32

Чорноморська спортсменка Аніта Серьогіна стала срібною призеркою Чемпіонату Європи з карате. З яким настроєм змагались українські спортсмени і що зіграло вирішальну роль у бою Аніти — дізнавались журналісти «ІТ-3» у заслуженого тренера національної збірної України Олександра Тонкошкура.

З 22 по 26 березня в м. Гвадалахара (Іспанія) пройшов 58-ий Чемпіонат Європи з карате: 40 країн і понад 800 спортсменів. Акцентуємо увагу: спортсмени з росії і білорусі до змагань не були допущені.

До складу української збірної ввійшли і наші чорноморці: Аніта Серьогіна, Ярослав Федоров і Галина Запорожченко.Значну частину підготовки до змагань наші спортсмени виконали вдома, проте завершальний етап пройшов на олімпійській базі в «Конче-Заспа» (Київ).

«

Наша збірна зібралась на цій базі і там було проведено фінальні етапи підготовки до чемпіонату. Команда готувалась в гарних умовах, завдяки чому на змагання ми відправились у прекрасному настрої», — зазначив заслужений тренер національної збірної України Олександр Тонкошкур.

Чемпіонат Європи з карате проходить раз на рік. Саме у цій формі найкращі та найсильніші представляють свою країну, адже всі вони борються в одній ваговій категорії.

На успіх чорноморських спортсменів впливає не лише підготовча програма, а й доля везіння, зокрема, жеребкування.

«

Жеребкування гарно «лягло» для Аніти: вона змогла достатньо спокійно розібратись з усіма суперниками і дійти до фіналу», — зауважив пан Тонкошкур.

У фіналі Аніта боролась за золото із німецькою спортсменкою. Як зазначив тренер, німка була готова до наших тактик. За 3 хвилини до кінця бою Аніта не змогла переналаштувались на іншу манеру ведіння бою. Із рахунком 2:1 чорноморська каратистка стає срібною призеркою чемпіонату Європи.

На думку тренера, Аніта не задоволена своїм результатом: дівчина має наразі 5 бронзових, 3 срібних і лише одну золоту медаль з цього турніру.

Варто зауважити, що в минулий раз Аніта взяла бронзову нагороду — то маємо надію і віримо, що в наступному році саме Україна забере своє золото. І перше місце поїде у Чорноморськ.

«

Що стосується ще двох наших спортсменів — Галини та Ярослава: в Галі був дебют, вона була налаштована, звичайно, на перемогу. Амбіції в молодого спортсмена — дуже добре, але для дорослого чемпіонату Галі треба ще працювати. На жаль, вона програла одразу в першому колі. Ярослав увійшов в 10-ку найкращих: він з легкістю подолав перше коло, посівши 3-є місце, однак, вже у другому колі він став 5-им», — пояснив Олександр.

Після змагань у команди — заслужений відпочинок. Проте, ненадовго: вже в травні цього року Аніта виступатиме на етапі Прем’єр-ліги в Марокко.

Не відстають від старших і дитяча з кадетською (юніорською) збірні: в ці вихідні вони змагались у турнірі «Кубок Одеської області з карате».

«Команда наших молодих тренерів, діти, батьки показали організовану роботу, завдяки чому наші спортсмени стали абсолютними переможцями», — розповів Олександр Тонкошкур.

Вітаємо наших чорноморців і всю збірну України із заслуженими перемогами!