НА ОДЕЩИНІ ПЛАНУЮТЬ ПОБУДУВАТИ СМІТТЄПЕРЕРОБНІ ЗАВОДИ В СЕМИ ГРОМАДАХ
В Одеському регіоні планують побудувати сміттєпереробні заводи. До проекту залучено 7 територіальних громад.
Про це повідомляє «Суспільне».
Серед перелічених громад в проекті візьмуть участь наступні: Авангард, Южне, Знам‘янка, Арциз, Подільськ, Саф’яни, Молога. За словами голови ОВА Олега Кіпера, місця для нових підприємств вже визначені.
«Щороку в нашому регіоні утворюється близько 1 млн побутових відходів, які заважають місцевим жителям та негативно впливають на загальний стан екології. Загальна потужність семи модулів складатиме 1,1 млн тонн на рік. Ділянки визначені з урахуванням оптимального логістичного підходу в радіусі не більше 70 км», — зазначив Кіпер.
За словами міністра екології, це будуть заводи, на яких сміття буде не тільки сортуватися, а й розподілятися на те, яке можна повторно переробити, і з якого можна виділити енергетичну складову.
«До проектування та будівництва будуть залучені іноземні донори. Загальна вартість семи підприємств близько 250 млн євро. На кожному модулі, в залежності від його потужності, буде утворено від 50 до 150 нових робочих місць», — голова ОВА.